HomeTrendy informujemy i inspirujemy

Warto teraz zainwestować w kupno mieszkania

ht | 2013-02-20 20:30:00
Warto teraz zainwestować w kupno mieszkania - Inwestycje deweloperskie

W styczniu br. wzrosło zainteresowanie Polaków ofertami mieszkań na rynku pierwotnym, co w połączeniu z kolejnymi decyzjami RPP o obniżkach stóp procentowych oraz wzrostem zdolności kredytowej może pozytywnie wpłynąć na koniunkturę. Liczba ofert i ceny gotowych lokali zachęcają do inwestowania we własne M. Tym bardziej, że wielu deweloperów uruchomiło  nowe promocje.

 

Rynek czeka ożywienie koniunktury

Początek roku przyniósł ożywienie na rynku nowych nieruchomości. Agenci sprzedaży mieszkań, pośrednicy, biura handlowe firm deweloperskich zaobserwowały wzrost liczby osób szukających atrakcyjnych ofert. Część ekspertów dostrzega w tym zwiększonym zainteresowaniu lokalami mieszkalnymi pierwsze zwiastuny poprawy koniunktury. Podkreślają oni, że rok 2013 prawdopodobnie będzie ostatnim rokiem tak atrakcyjnych cenowo promocji, gdyż deweloperzy nie mogą w nieskończoność obniżać swoich marż.

- Wyraźny wzrost zainteresowania klientów ofertami mieszkań na rynku deweloperskim w styczniu br. nie oznacza jeszcze, że każde z zapytań ofertowych zamieni się szybko w umowę kupna – mówi Agnieszka Glanowska, dyrektor marketingu i sprzedaży Grupy Deweloperskiej GEO. - Świadczy jednak o tym, że na rynku mieszkaniowym coś drgnęło. Tym bardziej, że zachęt do kupna mieszkania właśnie teraz jest wcale niemało. Ceny nieruchomości są tak atrakcyjne jak nigdy dotąd, podobnie zresztą jak wybór – klienci mogą wprost przebierać w ofertach, przy czym łatwiej jest dziś kupić lokal o podwyższonym standardzie za cenę trudno osiągalna  jeszcze rok czy półtora roku temu.

Decyzje RPP z korzyścią dla kupujących lokale

Czynnikiem wpływającym ożywczo na rynek mieszkaniowy jest ostatnich klika decyzji Rady Polityki Pieniężnej o obniżkach stóp procentowych, dzięki którym wzrosła zdolność kredytowa Polaków. Od listopada ub. roku RPP obniżyła stopy trzykrotnie i jak zapowiedział kilka dni temu szef NBP Marek Belka, należy spodziewać się kontynuowania cyklu obniżek. Łatwiej jest spłacać kredyty, łatwiej będzie też o nowe pożyczki. Od 10 stycznia referencyjna stopa procentowa wynosi 4 proc., wraz z jej obniżeniem zmniejszają się także stawki WIBOR, a co za tym idzie - oprocentowanie kredytów.

Co więcej – Komisja Nadzoru Finansowego zapowiedziała na początku br., że wkrótce poluźni politykę kredytową. To dobre wiadomości dla osób planujących zaciągnięcie kredytu hipotecznego – już niedługo o pożyczkę na wymarzone M prawdopodobnie będzie łatwiej.

Warto inwestować w mieszkania we Wrocławiu

Spośród dużych ośrodków Wrocław jest miastem, gdzie w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy doszło do największych obniżek cen mieszkań. Z wyliczeń serwisu Domy.pl wynika, że średnio oferty potaniały o 8,6 proc. (546 zł za mkw), co czyni ze stolicy Dolnego Śląska miejsce, w którym warto zainwestować w kupno lokalu mieszkalnego.

Analitycy rynku i deweloperzy są zgodni – Osoby planujące kupno własnego M i posiadające zdolność kredytową mają obecnie do dyspozycji dużo ciekawych ofert  – podkreśla Agnieszka Glanowska. - I nie muszą ograniczać się do lokali, których budowa dopiero ruszy lub jest w toku, ponieważ ok. 25 proc. ofert na rynku pierwotnym dotyczy mieszkań gotowych, do których można szybko wprowadzić się po sfinalizowaniu transakcji kupna.

Przykładem takiej inwestycji jest budynek Villa Vratislavia, jedna z trzech inwestycji mieszkaniowych Grupy Deweloperskiej GEO we Wrocławiu. Budynek mieści się w samym sercu miasta, u zbiegu ulic Dyrekcyjnej i Gajowej, dzięki czemu lokalizacja ta jest łatwo dostępna zarówno dla osób korzystających z komunikacji miejskiej, jak i  poruszających się samochodem. Atutem tej inwestycji jest pełny i bezpośredni dostęp do infrastruktury (szkoły, służba zdrowia, instytucje, sklepy, usługi, park wodny) oraz bliskość dużych węzłów komunikacyjnych (dworzec  PKP oraz PKS). W kompleksie tym w sprzedaży dostępne są od zaraz mieszkania 1-pokojowe o powierzchni ok. 37 mkw., 2-pokojowe ok. 47-59 mkw. oraz 4 lub 5-pokojowe ok. 97-103 mkw. Wszystkie lokale posiadają dostęp do balkonów (większość o powierzchni 3,3 mkw.). 8 mieszkań na parterze ma taras (w tym 3 lokale mają zarówno balkon, jak i taras). Dla tych wszystkich, którzy planują szybką przeprowadzkę, inwestor przygotował 7 lokali wykończonych „pod klucz” ( z gotowymi podłogami, stolarką, łazienkami i urządzonymi kuchniami).  

Ze względu na położenie oraz powierzchnie mieszkań Villa Vratislavia to korzystne rozwiązanie zarówno dla singli, jak i dla rodzin, które planują zakup własnego M. – podkreśla Agnieszka Glanowska. - To również dobra propozycja dla osób chcących zainwestować w mieszkania pod wynajem lub, co staje się coraz bardziej popularne, kupujących lokal dla swoich dzieci jako zabezpieczenie na przyszłość.

Źródło: Geogrupa

Podziel się:

Dodaj na facebook.com Dodaj do wykop.pl Dodaj do kciuk.pl Dodaj na sledzik.pl Dodaj na blip.pl Dodaj na flaker.pl
Kategoria: Inwestycje deweloperskie | dodaj do ulubionych | drukuj Warto teraz zainwestować w kupno mieszkania


Willa miejska

Willa miejska

Poszukujący luksusowych nieruchomości szczególnie cenią sobie nowoczesne rozwiązania.


Dom inteligentny w Nowym Koninku

Dom inteligentny w Nowym Koninku

Dom zarządzany przy pomocy telefonu komórkowego czy komputera jeszcze kilkanaście lat temu był pieśnią przyszłości.


Kolektory słoneczne - inwestycja w Krakowie

Kolektory słoneczne - inwestycja w Krakowie

W krakowskich Czyżynach powstaje budynek mieszkalny wykorzystujący ciekawą technologię...


Deweloperzy nie zwalniają tempa

Deweloperzy nie zwalniają tempa

Firmy deweloperskie na ten rok mają szeroko zakrojone plany inwestycyjne.


Kamyk Zielony z nowym biurem sprzedaży

Kamyk Zielony z nowym biurem sprzedaży

Dolcan otworzył nowe biuro sprzedaży na Białołęce. Jest to jednocześnie mieszkanie pokazowe.


Woronicza Qbik z pozwoleniem na użytkowanie

Woronicza Qbik z pozwoleniem na użytkowanie

Kompleks mieszkaniowy Woronicza Qbik na warszawskim Mokotowie otrzymał prawomocne pozwolenie na użytkowanie. Inwestycja jest pierwszym projektem w Warszawie stworzonym na wzór tradycyjnych loftów, który został wybudowany od podstaw.


Osiedle Adria

Osiedle Adria

Na osiedlu Adria w Warszawie, w III etapach, powstanie 669 mieszkań.


Dom inteligentny w Nowym Koninku

Dom inteligentny w Nowym Koninku

Dom zarządzany przy pomocy telefonu komórkowego czy komputera jeszcze kilkanaście lat temu był pieśnią przyszłości.


Willa miejska

Willa miejska

Poszukujący luksusowych nieruchomości szczególnie cenią sobie nowoczesne rozwiązania.


Młody Grunwald w Poznaniu

Młody Grunwald w Poznaniu

Ronson Development rozpoczął sprzedaż inwestycji Młody Grunwald zlokalizowanej w poznańskiej dzielnicy Grunwald. Docelowo w ramach projektu powstanie 268 mieszkań, z czego 136 w I etapie, który właśnie trafił do sprzedaży.


Rekomendowane firmy

 
O nas | Kontakt | MotoTrendy.pl | RSS hometrendy.pl
Copyright © 2016 HomeTrendy Wszelkie prawa zastrzeżone. Realizacja: Versso