HomeTrendy informujemy i inspirujemy

Mieszkanie dla studenta

ht | 2013-09-16 18:00:00
Mieszkanie dla studenta - Mieszkanie

Dla wielu osób rozpoczęcie studiów wiąże się nie tylko z nowymi zajęciami i znajomościami, ale także z przeprowadzką z rodzinnego miasta i koniecznością znalezienia nowego mieszkania Kraków, Warszawa, Wrocław i Poznań należą do grona miast, do których każdego roku przyjeżdża najwięcej młodych ludzi, zaczynających swoją przygodę ze studiowaniem. Większość z nich szuka wtedy jakiegoś lokalu do wynajęcia, zakup mieszkania w tej sytuacji jest bowiem wydatkiem, na który stać tylko nielicznych.

Lokalizacja i opłaty

Na co więc zwrócić uwagę, poszukując idealnego mieszkania na wynajem? Większość studentów zwraca uwagę przede wszystkim na lokalizację mieszkania. Metraż czy wyposażenie (lub jego brak) są sprawą drugorzędną, natomiast codzienna długa, kłopotliwa (z licznymi, nieuniknionymi przesiadkami, w korkach) droga na uczelnię lub z powrotem może skutecznie uprzykrzyć studiowanie nawet najbardziej interesującego kierunku. Kolejną istotną kwestią jest wysokość opłat, jakie będziemy musieli ponosić każdego miesiąca. Zwykle jest to miesięczny czynsz o stałej wysokości oraz opłaty za zużyte przez studenta media – prąd, wodę (według stanu liczników) oraz opłata za telefon. Warto już na początku omówić dokładnie wysokość opłat i upewnić się, że nie będą się one zmieniały w trakcie wynajmowania, a sposób ich naliczania będzie jasny i przejrzysty.

Umowa

Wielu właścicieli mieszkań stara się zmniejszyć koszty ich utrzymania oraz zwiększyć swój zysk, nie podpisując umów z wynajmującymi i proponując im atrakcyjniejsze warunki finansowe (skoro sami nie muszą ponosić kosztów płacenia podatku). Z całą pewnością nie jest to dobre rozwiązanie dla studenta, nawet jeśli początkowo wydaje mu się lepsze finansowo. Pomijając aspekt nielegalności takich praktyk, w razie ewentualnego konfliktu z właścicielem, student nie może dochodzić swoich praw w sądzie, gdyż oficjalnie niczego nie wynajmuje i nie może udowodnić, że jest inaczej.

Poszukując mieszkania, warto też poszukać informacji o interesującej nas okolicy, w miarę możliwości także o właścicielu mieszkania i sąsiadach. Dzięki temu łatwiej będzie uniknąć rozczarowania i nerwów już po wprowadzeniu się do wynajętego lokum.

Źródło: Kraków Sadurscy

Zdjęcie: Jeremy Levine Design (flickr)

 

Podziel się:

Dodaj na facebook.com Dodaj do wykop.pl Dodaj do kciuk.pl Dodaj na sledzik.pl Dodaj na blip.pl Dodaj na flaker.pl
Kategoria: Mieszkanie | dodaj do ulubionych | drukuj Mieszkanie dla studenta


Jak rozliczyć w PIT wynajem mieszkania?

Jak rozliczyć w PIT wynajem mieszkania?

Wiele osób dorabia sobie wynajmując mieszkanie lub pokój w mieszkaniu. Dochody z takiego źródła należy oczywiście rozliczyć w urzędzie skarbowym składając odpowiedni formularz PIT.


Pomysły na adaptację strychu

Pomysły na adaptację strychu

Strychy i poddasza budynków mogą być doskonałą alternatywą dla standardowych mieszkań przede wszystkim ze względu na możliwość uzyskania dużej powierzchni mieszkalnej przy relatywnie niskich kosztach adaptacji za metr kwadratowy.


Bezpieczna dla zdrowia wykładzina winylowa – poznaj jej walory!

Bezpieczna dla zdrowia wykładzina winylowa – poznaj jej walory!

Coraz większą rolę przy wyborze konkretnego produktu z gamy elementów wyposażenia wnętrz odgrywa to, jak bezpieczny jest on dla zdrowia. Czy również w przypadku wykładzin podłogowych duża liczba certyfikatów oznacza większe bezpieczeństwo?


Powiększamy optycznie mały pokój

Powiększamy optycznie mały pokój

Niestety nie każdemu z nas dane jest dysponować sporym metrażowo mieszkaniem, które przed dowolnym aranżowaniem ogranicza jedynie własna wyobraźnia.


Artykuł promocyjny dot. okien firmy Dobroplast

Artykuł promocyjny dot. okien firmy Dobroplast

Dobroplast - nowoczesna firma z tradycjami.


Jak powiększyć mały pokój?

Jak powiększyć mały pokój?

Zbyt mały metraż pomieszczeń to częsta zmora polskich mieszkań. Doradzamy jak optycznie powiększyć małe pomieszczenia. Małe pomieszczenie nie musi stanowić problemu – wystarczy je sprytnie... pomalować!


Pokój dla nastolatka w muzycznym stylu

Pokój dla nastolatka w muzycznym stylu

Planując aranżację pokoju nastolatka myślimy przede wszystkim o tym, aby zapewnić mu komfortowe warunki do nauki i miejsce do odpoczynku.


Małe też może być piękne

Małe też może być piękne

Kuchnia połączona z pokojem dziennym, pełniąca również funkcję sypialni. Dodatkowo niezbędny w każdym domu gabinet, jadalnia i miejsce dla gości. Jak pogodzić te wszystkie funkcje w niewielkim mieszkaniu? Czy możliwe jest posiadanie intymnej przestrzeni w kawalerce? Czy małe mieszkanie może być modne i nowoczesne?


Więcej paneli w Castoramie

Więcej paneli w Castoramie

Trip 4V, Holiday 4V i Home 4V – trzy nowe kolekcje paneli podłogowych poszerzyły ofertę firmy Classen w sieci marketów budowlanych Castorama.


Ekologiczna kolorowanka ścienna

Ekologiczna kolorowanka ścienna

Oryginalna tapeta i kolorowanka w jednym? Tak, to możliwe! Dzieci będą nią zachwycone, a Ty zyskasz więcej spokoju i czasu dla siebie.


Rekomendowane firmy

 
O nas | Kontakt | MotoTrendy.pl | RSS hometrendy.pl
Copyright © 2016 HomeTrendy Wszelkie prawa zastrzeżone. Realizacja: Versso