HomeTrendy informujemy i inspirujemy

Zabudowa wanny - jak to zrobić?

ht | 2012-09-07 08:42:55
Zabudowa wanny - jak to zrobić? - Urządzamy łazienkę

Większość wanien wymaga obudowania. Nie musi to być ścianka murowana lub np. konstrukcja z płytami gipsowo-kartonowymi, ale np. specjalne panele do obudowania wanien. Dzięki prostej konstrukcja możliwy jest nawet ich samodzielny montaż.

Zrób to sam
Panelami można obudować wanny różnego typu m.in. narożne, asymetryczne i prostokątne. W ten sposób zakrywa się wszystkie podłączenia instalacyjne oraz konstrukcję wsporczą wanny. Dzięki estetycznej obudowie wanna wygląda jak efektowny mebel, który może się stać ozdobą łazienki. Nie jest konieczne korzystanie z pomocy fachowców do wymurowania ścianki czy ustawienia konstrukcji pod płyty g-k. Panele KOŁO można zamontować samodzielne. Montaż jest prosty i intuicyjny. Opiera się na systemie wkrętów i klipsów, dzięki czemu może być wykonany bez pomocy fachowców. Wystarczy postępować zgodnie z dołączoną instrukcją, aby w krótkim czasie cieszyć się obudowaną wanną. Taką obudowę można łatwo zdjąć, jeżeli konieczne jest dokonanie naprawy lub wymiany podłączeń instalacyjnych.

Obudowa na każdą wannę

Do wanien narożnych (np. Neo, Maxima, Rewia), asymetrycznych (np. Elipso, Neo Plus), czy owalnej Furora pasują specjalne obudowy dokładnie odwzorowujące jej kształt. Panele te wykonane są z tworzywa sztucznego o takim samym kolorze co wanna. W zależności od wersji wanny, są odmiany obudów „prawa” lub „lewa”.

Do wanien prostokątnych KOLO można wybrać obudowę serii UNI w kolorze białym lub wenge. Obudowy składają się z dwóch paneli – frontowego i bocznego. Dzięki temu wanna może być ustawiona zarówno w narożniku, przy ścianie lub we wnęce. Duży wybór wymiarów paneli, praktycznie umożliwia zastosowanie ich do różnej wielkości wanien. Obudowy UNI pasują również do stworzonych z myślą o osobach starszych i niepełnosprawnych wanien z serii Nova Top Bez Barier.

Obudowy do wanien wykonane są z polistyrenu lub wilgocioodpornych płyt MDF wykończonych PCV, dzięki temu są estetyczne i łatwe do utrzymania w czystości. Biały kolor ma ten sam odcień co wanny KOŁO. Kontrastowy kolor paneli wenge, do wanien prostokątnych, stwarza możność dopasowania ich do mebli lub innego wystroju łazienki.

Piotr Agata, Menedżer Produktu ds. Wanien i Kabin, Koło

Galeria HomeTrendy

Zabudowa wanny - jak to zrobić? Zabudowa wanny - jak to zrobić? Zabudowa wanny - jak to zrobić?
 
Zabudowa wanny - jak to zrobić? Zabudowa wanny - jak to zrobić?

Podziel się:

Dodaj na facebook.com Dodaj do wykop.pl Dodaj do kciuk.pl Dodaj na sledzik.pl Dodaj na blip.pl Dodaj na flaker.pl
Kategoria: Urządzamy łazienkę | dodaj do ulubionych | drukuj Zabudowa wanny - jak to zrobić?


Jak urządzić łazienkę z katalogu?

Jak urządzić łazienkę z katalogu?

Dostępne na rynku katalogi przedstawiają różnorodne rozwiązania dla różnych typów lokali – głównie są to mieszkania, lecz i one mogą stanowić dla nas wyraźną inspirację.


Kabina prysznicowa do nowoczesnej łazienki

Kabina prysznicowa do nowoczesnej łazienki

Szkło jest wyjątkowym materiałem, który doskonale sprawdza się w każdym wnętrzu zaaranżowanym w nowoczesny sposób. Może być wykorzystywane do tworzenia przejrzystych i półprzejrzystych konstrukcji ściennych, przepuszczających promienie świetlne drzwi czy do tworzenia oryginalnych kabin prysznicowych.


Wybierz odpowiednie płytki do swojej łazienki

Wybierz odpowiednie płytki do swojej łazienki

Do łazienki nadają się w zasadzie wszystkie rodzaje płytek. Istotne jest jednak to, aby wykazywały się odpornością na środki chemiczne domowego użytku oraz umożliwiały dokładne oczyszczenie i odkażenie przy użyciu detergentów.


Brodzik - niedoceniany element każdej kabiny

Brodzik - niedoceniany element każdej kabiny

Współczesne wnętrza łazienek wymagają nowoczesnych i trwałych rozwiązań.


Geometryczna perfekcja

Geometryczna perfekcja

Nowoczesna elegancja geometrycznego wzornictwa o zdecydowanych ostrych krawędziach nadaje łazience wyrazisty charakter.


Funkcjonalne i wygodne wanny asymetryczne

Funkcjonalne i wygodne wanny asymetryczne

Wannę wybieramy na lata, dlatego musi spełniać nasze wymagania, być funkcjonalna i wygodna. Spośród szerokiej oferty prezentujemy cztery modele, które zdadzą egzamin.


Relaks pod prysznicem

Relaks pod prysznicem

Oszczędność miejsca nie jest już jedynym argumentem skłaniającym nas do wyboru kabiny prysznicowej.


Skuteczne sposoby na małą łazienkę

Skuteczne sposoby na małą łazienkę

Nawet jeśli mieszkasz w luksusowym domu, z luksusową łazienką, prawdopodobnie i tak chciałbyś żeby była ona większa.


Łazienka z widokiem

Łazienka z widokiem

Duże okno w łazience to ekscentryczny pomysł. Jak wszystko, co nietypowe, posiada jednak swój niezaprzeczalny urok. Okno tuż przy wannie, to możliwość posiadania pięknego widoku: na ogród, lub na pejzaż.


Meble łazienkowe – podwieszane czy stojące?

Meble łazienkowe – podwieszane czy stojące?

Urządzenie idealnej łazienki to proces składający się z wielu decyzji.


Rekomendowane firmy

 
O nas | Kontakt | MotoTrendy.pl | RSS hometrendy.pl
Copyright © 2016 HomeTrendy Wszelkie prawa zastrzeżone. Realizacja: Versso