Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

tło
reklama
Monitoring domu. Konieczność czy fanaberia?
kalendarz 13/09 2021

Monitoring domu. Konieczność czy fanaberia?

Dom

Wielu właścicieli domów jednorodzinnych staje przed dylematem czy warto zainwestować w monitoring?

Spokój i poczucie bezpieczeństwa są bezcenne. Wielu z nas ma ubezpieczone domy od zalania, pożaru a nawet kradzieży. Ale po co liczyć na odszkodowanie skoro można zadziałać „przed”? W przypadku zdarzeń losowych takich jak np. zalanie nasz wpływ na ograniczenie zdarzenia jest niewielki, natomiast w przypadku włamania i kradzieży możemy już działać realnie. Jednym z kroków które możemy podjąć jest zainstalowanie w domu monitoringu. 

Kamery  zewnętrzne są najpopularniejszą formą którą wybierają konsumenci. Już sam widok migającego światełka nad drzwiami, oknem czy na tarasie – może odstraszyć niejednego złodzieja. Gdy jednak już dojdzie do włamania, nagrania z kamer powinny znacznie zwiększyć szanse na ujęcie przestępców i odzyskanie zrabowanego mienia. Nowoczesne kamery połączone są często z systemem alarmowym co dodatkowo zwiększa szansę na przepłoszenie  ewentualnych intruzów.

Wybierając monitoring zewnętrzny, warto zwrócić uwagę na jakość urządzenia i wybrać kamerę mega pikselową gdyż zapewnia ona wyższą rozdzielczość od analogowej. Warunki do nagrywania zewnętrznego są bardziej niekorzystne i należy wziąć to pod uwagę (noc, zmienna pogoda). Warto zainwestować w dobrej jakości sprzęt odporny na mróz, wilgoć, wysokie temperatury czy porwisty wiatr.

Gdzie montować kamery? Warto prześledzić potencjalną drogę złodzieja i punkty w których mógłby dostać się do domu. Najczęściej jest to: garaż, okna (w tym piwniczne), taras. Co kamery mają monitorować? Najlepiej aby był to podjazd, otoczenie wokół całego domu, wjazd do garażu. Ważne! Należy starać się aby nie dopuścić do sytuacji tzw. „martwego pola” gdyż potencjalni złodzieje najczęściej wykorzystują je do ukrycia tożsamości.

Istotną informacją jest, że dom podłączony do monitoringu traktowany jest przez towarzystwa ubezpieczeniowe jako dodatkowo zabezpieczony przed kradzieżą i dzięki temu właściciel nieruchomości może liczyć na zniżki.
RED 

Zobacz podobne artykuły:

Dobry klimat w domu
kalendarz 18/08 2021

Dobry klimat w domu

Nieruchomości / Dom

2021.08.18

Dom jest miejscem, w którym spędzamy wiele czasu. Dom powinien gwarantować nam bezpieczeństwo oraz dbać o nasze zdrowie. Elementami, które mają wpływ na te aspekty, jest między innymi instalacja wentylacyjna oraz grzewcza....
Jak ochronić dom przed nadmiernym słońcem w upalne lato?
kalendarz 05/07 2021

Jak ochronić dom przed nadmiernym słońcem w upalne lato?

Nieruchomości / Dom

2021.07.05

Nadmierne nagrzewanie pomieszczeń jest problemem, który skutecznie utrudnia nam możliwość koncentracji, odpoczynku lub po prostu ukrycia się przed panującym za oknami ukropem.
Holenderski chłód na elewacjach i we wnętrzach
kalendarz 01/07 2021

Holenderski chłód na elewacjach i we wnętrzach

Nieruchomości / Dom

2021.07.01

Główną cechą holenderskiego stylu jest przestronność. Zarówno na elewacjach, jak i przy aranżacji wnętrz króluje stonowana kolorystyka.
Najnowsze artykuły:
Proekologiczne rozwiązania

Proekologiczne rozwiązania

Nieruchomości / Inwestycje

2021.09.28

Jakie rozwiązania służące ekologii wdrażają deweloperzy w realizowanych osiedlach mieszkaniowych? 
Kawalerka w męskim stylu

Kawalerka w męskim stylu

Nieruchomości / Mieszkanie

2021.09.27

Męskie wnętrza - prostota i klasa.
Drewno w kuchni – tak czy nie?

Drewno w kuchni – tak czy nie?

Wnętrze / Kuchnia

2021.09.24

Drewno od najdawniejszych czasów stanowi naturalny, długotrwały i piękny surowiec wykończeniowy, którego charakterystyczny wygląd doskonale wpasowuje się zarówno w klasyczne, jaki i nowoczesne wnętrza.

Bądź na bieżaco! Zapisz się do newslettera.