Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

tło
reklama
Zabezpiecz taras
kalendarz 14/09 2021

Zabezpiecz taras

Nieruchomości

Kończące się lato to ostatni moment żeby pomyśleć o zabezpieczeniu naszych tarasów przed jesienno-zimową aurą. Deszcz, śnieg i mróz mogą spowodować szkody które uniemożliwią nam swobodne korzystanie z tarasów podczas kolejnej wiosny i lata. Jak zadbać o te miejsca? Podpowiadamy!

Tarasy najczęściej wykonane są z płytek ceramicznych a także z desek kompozytowych. Każde z nich wymagają innej pielęgnacji i zabezpieczeń. Do drewnianych powierzchni polecamy użyć olejów wodnych i i olejów rozpuszczalnikowych. Zwiększają one odporność na wilgoć, pleśń i odbarwienia. Ważne!  Podczas olejowania ważne jest by wybrać odpowiednią temperaturę która nie spada poniżej 5 stopni Celcjusza. Przy niskim temperaturach może bowiem dojść do ścięcia się oleju podczas procesu schnięcia.  Należy również pamiętać, aby nie używać ostrych narzędzi które mogą uszkodzić drewno. Zalegający śnieg zamiatać a nie zeskrobywać.

Tarasy i balkony wykończone przy użyciu płytek ceramicznych i gresu wymagają dużo mniejszego zaangażowania w zabezpieczeniu na zimę niż tarasy drewniane. Użyte materiały cechują się dużą wytrzymałością na niskie temperatury i wilgoć. Istotne jest jednak, aby odpowiednio wcześnie zadbać o uszczelnienie fug, tak aby woda z roztopionego śniegu nie dostała się w głąb posadzki. Nagromadzona w ten sposób woda pod wpływem mrozu mogłaby bowiem ją rozsadzić i poważnie uszkodzić. Warto więc przy użyciu silikonowych impregnatów odpowiednio wcześnie uszczelnić szczeliny.

Najmniej wymagającym rodzajem tarasu są tarasy z desek kompozytowych składające się z mączki drzewnej i PCV. Cechują się wysoką wytrzymałością na niekorzystne warunki zewnętrzne i nie wymagają szczególnej pielęgnacji i zabezpieczeń.

Warto zadbać o tarasy już dziś i zanim przyjdą przymrozki odpowiednio wcześniej zadziałać. Wygląd tarasu to niejednokrotnie wizytówka domu, niewątpliwie zaś ogromna zaleta obcowania z naturą bez wychodzenia z domu.
RED

Zobacz podobne artykuły:

Proekologiczne rozwiązania
kalendarz 28/09 2021

Proekologiczne rozwiązania

Nieruchomości / Inwestycje

2021.09.28

Jakie rozwiązania służące ekologii wdrażają deweloperzy w realizowanych osiedlach mieszkaniowych? 
Kawalerka w męskim stylu
kalendarz 27/09 2021

Kawalerka w męskim stylu

Nieruchomości / Mieszkanie

2021.09.27

Męskie wnętrza - prostota i klasa.
Jak nowe technologie zmieniają osiedla mieszkaniowe?
kalendarz 02/09 2021

Jak nowe technologie zmieniają osiedla mieszkaniowe?

Nieruchomości / Mieszkanie

2021.09.02

Po jakie rozwiązania sięgają deweloperzy przy projektowaniu nowych inwestycji?
Najnowsze artykuły:
Drewno w kuchni – tak czy nie?

Drewno w kuchni – tak czy nie?

Wnętrze / Kuchnia

2021.09.24

Drewno od najdawniejszych czasów stanowi naturalny, długotrwały i piękny surowiec wykończeniowy, którego charakterystyczny wygląd doskonale wpasowuje się zarówno w klasyczne, jaki i nowoczesne wnętrza.
Łazienka jak z Instagrama

Łazienka jak z Instagrama

Wnętrze / Łazienka

2021.09.23

Styl boho zawładnął naszą wyobraźnią na dobre. Nic dziwnego, wprowadza do wnętrz przyjazny eklektyzm.
Monitoring domu. Konieczność czy fanaberia?

Monitoring domu. Konieczność czy fanaberia?

Nieruchomości / Dom

2021.09.13

Wielu właścicieli domów jednorodzinnych staje przed dylematem czy warto zainwestować w monitoring?

Bądź na bieżaco! Zapisz się do newslettera.